čtvrtek 25. června 2026

Welcome in 2026... aneb plnou parou vzad!

Všichni asi víte co se stalo na začátku května po AFA Festu, kdy byl nácky napaden a brutálně zbit, nejen jeden z vracejících se účastníků ale proběhl i pokus o napadení klubu jako takového. Vše to tak trochu zapadá do aktuálního politického klimatu, který nám po volbách nabral směr hodně doprava a právě proto jsem se rozhodl opět sednout ke klávesnici a zamyslet se nad tím, kam vlastně směřujeme, co je tato vláda zač a co se děje v naší společnosti, protože to vše, ať se nám to líbí nebo ne, jak se na začátku května ukázalo se propisuje i do naší scény. Snad nikdy za posledních 30 let jsem z žádné vlády necítil takový pocit ohrožení a nejistoty a nenápadný závan něčeho, co by se dalo nazvat demoverzí fašounství, jako teď. Navíc ještě v kontextu celosvětového dění, kdy je v USA opět u moci oranžový fašizující narcistní idiot s inteligencí malého dítěte - Trump a v Rusku vládne tvrdou rukou geront Putin, který se také opírá o ty tzv. "správné" tradiční pravoslavné hodnoty a jemuž jezdí líbat nohy Fico, pravděpodobně nejpravicovější sociální "demokrat" ve střední Evropě. Vzorem karikatur na politiky, jako je Macinka, Turek nebo Babiš jsou přesně osobnosti typu Trump, Orbán, Milei, Musk a vlastně každý podobný pravičák, pro kterého jsou novináři a svobodná média otravný hmyz, který do všeho strká nos, humanitní obory zbytečné tlachání o abstraktních nesmyslech, globální oteplování liberální zelenou lží a neziskovky nepřítelem ještě horším, než ilumináti se svobodnými zednáři dohromady. A právě proto bysme měli být na pozoru, nejen kvůli hodnotám a principům, které vyznáváme ale i proto, že klima vytvářené těmito politiky, může pomalu aktivizovat ulici a já rozhodně nechci návrat 90. a nultých let, kdy se muselo čelit náckům v ulicích a kdy návrat z koncertu byl vždy loterií. Na druhou stranu bych chtěl říct, že mi nikdy nebyla sympatická ani ta předchozí Fialova garnitura, zcela bez zájmu o lidi a jejich potřeby. Pak tu máme ještě Milion chvilek pro demokracii, spolek liberálních havlistů, kteří nikdy nedokázali pochopit, že Babiš je jen produktem kapitalismu a jeho nastavení, ne nějakou anomálií. Není pak divu, že jejich akce nemají žádný reálný dopad, i když dokážou nahnat tisíce lidí na Letnou ale pokud nedokážete nazvat věci pravými jmény a odhodlat se k přímějším akcím typu blokád, stávek apod., jste zcela neškodní, nemluvě o tom, že ani nejsou schopni pojmenovat tendence současné vlády jako pravicové autoritářství barvící se do hněda a melou něco o tom, že chtějí návrat slušnosti do politiky, sociální rozměr u nich chybí zcela. Pokud to vezmeme ze široka musíme mít pocit, že se dnešní svět totálně posral, 20. léta začala pandemií covidu, pokračovala válkou na Ukrajině, energetickou krizí, Gazou, opětovným zvolením Trumpa - "geniálního" stratéga na poli geopolitiky, se kterým si teď vytírá prdel Irán a díky kterému čerpáme tak šíleně drahý benzín. Když to shrneme, toto desetiletí od svého začátku stojí dost za hovno a je až neuvěřitelné kam kleslo dno politiky. Hodně lidí to vnímá prostřednictvím svých peněženek a hodně lidí je nasraných, protože líp už bylo a tak hledají odpovědi ve stále složitějším světě, který ovládla instagramová povrchnost a víra v konspirační bludy. A jako v každé krizové době začínají vystrkovat růžky různé politické extrémy, kteří jako falešný prorok nabízí jednoduchá řešení na složité problémy. Nalevo to jsou deriváty bolševiků, kteří se začali bratřit s klaunskou verzí české radikální pravice okolo samuraje Tomia (mimo Rusko v Evropě absolutní unikát!), zatímco levice jako taková, je zcela vykastrovaná a až na anarchisty, kteří stále dokáží aktivizovat část mládeže, neschopná se postavit na odpor tomu, co se děje! Pak tu máme pravé spektrum, které má v dnešní době daleko realnější dopad. 

Éra dekád minulých, kdy vládl hlavně ekonomicky neoliberální diskurz maximálně deregulovaného trhu, který uvrhl svět do hospodářské krize roku 2008 a dal vzniknout verzi kapitalismu, která popírá i vlastní pravidla, je částečně pryč - nebo vlastně není, ekonomický systém běží pořád stejně, jen nabral ještě obludnějších rozměrů a k tomu všemu se přidalo ještě víc pravice, víc konzervatismu, víc nenávisti, víc polarizace společnosti, víc útočení na politické oponenty, méně dialogu, rozšířená víra v konspirační nesmysly, víc silných slov z úst pravičáků a víc verbální agrese, kterou si ne náhodou už před sto lety osvojili i všichni fašouni. Ano, možná je to i reakcí na do určité míry přehnanou woke politiku desátých let, kdy se přepisují koncovky slov, aby se někdo necítil dotčen, do filmů z prostředí středověké Evropy se obsazují černoši a tak se na základě objednávky politické korektnosti, přepisují historická fakta, vytváří se dojem, že fyzické pohlaví (!ne genderové role!) je jen sociální konstrukt apod.... ano chápu, že u mnoha lidí to mohlo vyvolat obrat doprava a vlastně nebál bych se říct, i když se to někomu nebude líbit, že si tím levice podsekla větev, protože, i když nepopírám důležitost boje proti rasismu, předsudkům a ochrany marginalizovaných (která teď bude obzvlášť potřeba), přílišným akcentem na kulturní témata, levice ztratila mnoho svých voličů a stala se pro spoustu lidí díky tomu až opovrhovanou, protože naprostou většinou obyčejných lidí trápí hlavně sociální otázky typu: dostupnost bydlení, důstojná mzda a pracovní podmínky, životní náklady, dostupnost škol a školek, sociální rozdíly, gentrifikace městských čtvrtí, životní prostředí, celorepublikově porodnost atd. Levice byla vždy nositelem těchto témat a je paradoxem, že např. pravicově-katolický PIS v Polsku v době své vlády, měl po ekonomické stránce sociálně-demokratický program (o té hodnotové stránce to samozřejmě neplatí). Nebo se možná mílím a dnešní vzestup pravice není reakcí na woke poltiku ale spíš v době ekonomicko-společenských krizí, vždy vidí příležitost se chopit moci a tvářit se jako spasitel, který znovu obnoví upadající..... a tady si můžete dosadit: svět, Evropu nebo snad bílou rasu?! Problém je ten že skoro všechny deriváty pravičáků nejsou schopni pochopit, že krize společnosti mají vždy eknomický původ, imigrace a pododbné kulturní problémy, které sužují Evropu, jsou opět jen projevem globální ekonomické nerovnosti. A tak není divu, že historicky konzervativci a fašisti nikdy žádný z těchto problémů nevyřešili a nevyřeší, protože skrze jejich vidění světa, příčinu problému možná ani nevidí, vídí jen jeho projevy a důsledky a tak ani Mussolini, Franco, Salazar, Pinochet ani Hitler, i když lidem slibovali radikální změnu systému, žádnou v jádru nepřinesli. Ekonomický systém jak ve fašistické Itálii, tak i v nacistickém Německu se prakticky, až na pár detailů nezměnil, lidé možná dostali práci (díky zbrojení) ale nerovnosti nezmizely. Ani v jedné z těchto zemí se bohatí miliardáři nemuseli o své majetky bát (pokud tedy nešlo o židy). O Pinochetově Chile nemluvě!

A tak se ptám, když vidím v TV Babiše, klauny z SPD a především Motoristy, v čem jako spočívá ta vámi slibovaná změna? V čem je ta přidaná hodnota cílená na obyčejné rodiny, matky samoživitelky, prekarizovanou pracující chudinu v českých skladech a fabrikách, co jste těmto lidem přinesli, co jim nabízíte a jak chcete řešit jejich problémy? Obávám se že hlavně u Motoristů a.k.a klausových radical-capitalist fašos pohrobků, tento rozměr politiky úplně chybí. Ostatně není se čemu divit, jak se může miliardář typu Babiš vcítit do potřeb "spodiny", jak se může parta rozmazlených ambiciozních fracků kolem Macinky a Turka, backovaná vekslákem Chladem a uhlobaronem Tykačem, odkojená klausovými nesmysly, vcítit do potřeb někoho ze severních Čech, kde je jediným zdrojem obživy sklad, fabrika nebo elektrárna, navíc za peníz dost nuzný? Jak by tato sorta politiků mohla pochopit, že není v pořádku, aby média vlastnili miliardáři a ten zbytek si ochočil stát. Jak by to mohli pochopit, když stát se má řídit jako firma, jenže firma není institucí demokratickou ale direktivní, jak by jim to mohlo vadit, když sami pochází z prostředí miliardářů, milionářů, luxusu a drahých aut, kde největším veřejným zájmem je dálnice, kde můžou prohánět svoje Jaguáry a koupě lukrativních pozemků, kde mohou stavět svoje vily nebo sklady v čemž jim nemá bránit žádné CHKO či nár. park, nebo podobný ekoteroristický nesmyl!? Čili opět se ptám, co mohou jejich hodnoty přinést obyčejným lidem s průměrným až podprůměrným platem, co mohou přinést lidem ze sociálně vyloučených oblastí, romům, matkám samoživitelkám, rodinám, studentům - myslím, že asi velký hovno, protože pro ně ve vládě určitě nejsou! Je pak tedy otázkou, mají oligarchové - milionáři/miliardáři vůbec právo vstupovat do politiky? Jasně, že nemají, protože celou politiku, která má být veřejnou službou jen pokřivují k vlastním zájmům! Dostali jsme se tedy k tomu, co by se řešit mělo, co je problémem ale co ze své sociálně-ideové pozice, lidi jako Turek, Macinka, Babiš, Fiala a celá ODS, nikdy řešit nebudou. Pojďme se ale podívat na to, co je pro naší novou vládu problémem a co řešit chtějí, tady je totiž potřeba být hodně na pozoru, protože toto už opravdu začíná smrdět fašounstvím, především u Motoristů, které vidím jako největší trn v oku domácí politiky za posledních 35 let.


"Máme vlastní odborníky" (na to, jak se chopit moci) 

Co je největším vykřičníkem je snaha všechny klíčové instituce a úřady obsadit vlastními loajálními lidmi, bez ohledu na to, zda-li donutí k odchodu specializovaného odborníka na danou tématiku, který svojí funkci vykonává zcela apoliticky a je ve své pozici, protože je zkrátka specialista ve svém oboru ale výstupy jeho práce se jaksi kříží se zájmy strany a jejích sponzorů, proto musí být odejit. Místo toho sem dosadí ideově loajálního lokaje, který jedná zcela v zájmu strany! Toto je praktika, kterou Motoristi provádí na všech jimi obsazených postech a ministerstvech, především životního prostředí a kultury. Vůbec fakt, že se zmocnili právě MŽP, je jak kdybyste nechali pedofila pracovat ve školce. Jaký asi může mít zájem na životním prostředí někdo, kdo má ve svém názvu Motoristi, jehož nejvíraznější mediální tvář, je v podstatě lobistou evropských automobilek a koho podporuje uhlobaron Tykač. To samé platí o ministerstvu kultury, protože ta je přece plná těch "liberálních umělců a flákačů". Nemůžu si pomoct ale nedělali komunisti, když v roce 1946 vyhrály volby to samé? Nezbavovali se postupně lidí kompetentních ve svých funkcích a pozicích a nenahrazovali je svými lidmi? Toto je klasická totalitní praktika, kterou mají Motorky společnou s Orbánem, polským PISem a všemi autoritativními zmrdy, toužícími kontrolovat a co nejvíce centralizovat svojí moc. Už jen jejich pohrdání novináři, kdy ze svých tiskovek vylučují ty, kteří kladou nepříjemné dotazy, je důkazem jejich totalitou smrdících praktik. Nicméně vztah politiků k novinářům, kteří dělají svojí práci dobře, byl vždy negativní ale u Motorek to dostává úplně jiný rozměr. Vlastně by mě zajímalo, kdo jsou ty, kdo je volili, kdo je těch 6%, kdo dal hlas téhle bandě arogantních zmrdů a co od nich čekali, toto? Pokud ano tak to znamená, že 6% Čechů jsou latentní fašouni. Pojďme se ale podívat na oblasti, které jsou Motorkám a této vládě trnem v oku, protože jsou zde vidět určité historické podobnosti s praktikami totalitních režimů dekád dávno minulých. A to je důvod, proč jsem se rozhodl o tom psát, protože je potřeba být hodně na pozoru!


Povaleči z divadel a galerií & ekoteroristé

Začněme ekologií, to, že pro Motorky je úhlavním nepřítelem mě vlastně ani tak nepřekvapuje, už z jejich názvu se to dalo celkem čekat. Drsné kecy o potokách zelené krve, nazývání ekologů a všech co se tomuto oboru věnují "ekoteroristy", ukazuje na očividnou ideovou předpojatost a notnou dávku primitivnosti a zjednodušeného vnímání světa, které je vlastní jak Babišovi, SPD, tak i Motorkám. Sorry jako! ale popírači globálního oteplování, jehož projevy jsou už 25 let všem na očích, jsou to samé jako pomatenci, kteří věří, že Země je placatá. Zcela zvrhlý je jejich pohled na ochranu životního prostředí, která dle vládního prohlášení, nemá omezovat soukromé vlastnictví. Jinými slovy, pokud se např. Chlad nebo Tykač rozhodne, že chce stavět v chráněné oblasti, dle představ Motorek a vlády mu asi má být vyhověno. Zkraťme to, jediným cílem je deregulace ochrany životního prostředí, aby se mohl Turek prohánět ve svém Jaguáru 250 km/h i po hřebenech Šumavy. Je to smutné - pedofil se právě dostal do školky a děti jsou zneužívány! Přínos pro lidi - žádný! Další na řadě je kultura, tady se naše vláda pod taktovkou Motorek, inspirovala rovnou u obou extrémů, bolševici se taky rádi zbavovali nepohodlných umělců, různě jim házely klacky pod nohy, nebo jim kariéru rovnou stopli (viz. Marta Kubišová). Pinochet šel ještě dál, ten je nechal rovnou střílet na fotbalovém stadionu (viz. Victor Jara). Nicméně tento Klempířův vlhký sen by asi neprošel, proto se spokojíme s osekáváním dotací, protože umění může být podvratné, může nést sdělení, můžeme skrze něj kritizovat a to naše nová vláda přece nechce. Navíc umělci jsou nemakačenkové a odporní liberálové a ti do naší nové společnosti nepatří. Očima Motorek: umění negeneruje skoro žádné zisky, tak k čemu do něj cpát peníze, to dá rozum, ne? Já vlastně nechápu, co sledují tím osekáváním peněz pro kulturu, jsou opravdu v této vládě všichni takový kreténi, nebo potřebují ty prachy nasměrovat do výstavby dálnic, montoven a skladů, protože to je asi větší priorita, než např. dostupné bydlení!? Kultura je vývozní artikl každé země.... skrze filmy, literaturu, obrazy a hudbu se vytváří veřejné povědomí o (nejen) naší zemi. Právě filmy, hudba, literatura apod., je to s čím se setkáte jako s vývozním artiklem té dané země, to je to, co jí stejně jako zboží a produkty proslavuje ve světě, není to něco navíc, co tu je jen pro zábavu. Kde by např. byly USA bez své kinematografie, kde by byly severské změmě, bez svých kriminálek? Kultura obohacuje ale způsobem, který fašizující technokrati nedokáží pochopit, protože její obohacení se nedá měřit penězi.


Univerzitní tlachání o ničem

Další na mušce jsou humanitní obory, odvěký nepřítel všech totalitních systémů od fašismu až po komunisty. Zdánlivé "tlachání" o abstraktních věcech vás dokáže naučit, že ne vše, co považujeme za pevně dané, je pevně dané a že to tak vždy bylo a musí to tak i zůstat. Spousta společenských jevů a institucí, jsou jen konstruktem poplatným době svého vzniku. Zkrátka, kde jinde se naučíte kritickému myšlení, pochopení komplexnosti společenských a sociálních problémů a světa, než studiem humanitních oborů! Kdyby všichni ti technokratičtí prospěcháři, co se nasrali za poslední roky do politiky měli vystudované humanitní obory, možná by ta politika vypadala úplně jinak, než teď, protože zrovna u Motoristů to pochopení o komplexnosti světa podle mě chybí zcela. Není náhodou, že právě všem konzervám, fašounům a bolševikům, humanitní obory tak vadí, jednak zpochybňují jejich vidění světa, druhak v okamžiku, kdy jsou totalitáři u moci z univerzitních kampusů by mohla vzejít opozice, protože příliš kritického myšlení podkopává jejich moc. Proto náckové zavírali vysoké školy a komouši hlásali heslo: "Povaleči z kaváren, do polí a továren", které bylo namířeno proti všem nedělnickým profesím, včetně inteligence a studentů. Ta paralela se slovníkem Macinky a Turka je víc, než zjevná a pokud vezmu v potaz, že tyhle dva sedí ve vládě, tak mě to celkem děsí. Další vysvětlení je, že pokud jste Macinka nebo Turek a svět měříte jen v penězích, rychlosti na tachometru a čistě technickém užitku, tak vaše uzavřená mysl prostě nemůže pochopit význam humanitních oborů. Nepochopí, že bez lidí, kteří se začali humanitními obory zabývat už v 18. století a uvědomili si, že lidé mají i něco jako práva, bysme ještě dnes žili ve feudalismu a chodili do roboty pro naše pány - ale možná toto jsou ty skvělé staré časy, kdy byl dle všech pravičáckých konzerv, svět ještě v pořádku.

Za všechno můžou neziskovky!

Ovšem největším nepřítelem číslo jedna, absolutním arciďáblem a tím nejpodvratnějším živlem dnešní doby, který předčí i svobodné zednáře s ilumináty, jsou neziskovky! Už někdy v době uprchlické krize v roce 2015, kdy se ulicemi producíroval entomolog Konvička v čele iniciativy "Islám v ČR nechceme" (nebo snad Island v ČR nechcem?), začali všichni jeho příznivci a různí light i hard fašouni poukazovat na neziskovky a obviňovat je z propagace "woke politiky", podpory imigrantů, multikulturalismu apod. V té době našli čeští pravičáci nového obětního beránka, kterým je dodnes, nicméně většina jejich argumentů je na úrovni antisemitismu 19. století a naprosto vyvratitelná, bez ohledu na to, že valná většina kritiků neziskovek, nemá ani tušení čím se zabývají a kolik peněz od státu ve skutečnosti dostávají. Rádi používají pojem "politické neziskovky" ale pravdou je, že tyto dostávají od státu peněz snad úplně nejméně. V tomto kontextu je vtipné, že např. líheň Motoristů - Institut Václava Klause, kde pracoval Macinka, který není nic jiného, než politická neziskovka, dostal od státu celkem přes 100 tisíc korun, což ale Motoristům v tomto případě samozřejmě nevadí. Neziskovky jsou zkrátka snadný hromosvod, pracují v nich lidé, kteří chtějí, aby jim práce dávala smysl a měla nějaký pozitivní společenský dopad, lidé, kteří chtějí řešit určité společensko-sociální problémy. Neziskovkáři mají zkrátka ideály a hodnoty, které jsou opakem toho, co vyznává Turek, Macinka, Klaus nebo Okamura a mnohdy je motivuje jen chuť pomáhat a ne konkrétní politické ideály, jak se domnívají všichni pravicový konzervativci a fašouni. Navíc plat v neziskovém sektoru nepatří zrovna k těm nejlepším, takže pokud si vám někdo bude stěžovat, jak zlí progresivisti z neziskovek za svojí podvratnou činnost ještě berou horentní sumy, můžete se mu rovnou vysmát do ksichtu. V pravičácky konzervativním zjednodušeném vidění světa, je pak snadné podlehnout smyšlené představě, že v neziskovkách pracují "woke aktivisté" propagující LGBT politiku, multikulturní Evropu a Green Deal ve své nejradikálnější podobě a chtějí tuto agendu procpat do politiky. A právě z této pozice jsou neziskovky jejich novým nepřítelem, bez ohledu na to, jaká je jejich reálná práce. A to je zásadní problém, protože chtějí osekávat peníze jen na základě smyšlenek a politické předpojatosti. Samozřejmě osekávání zdrojů se určitě nemusí bát politické neziskovky jako je Občanský institut, Institut Václava Klause, Hnutí pro život ČR nebo Stop genocidě, které se snaží prosadit zákaz potratů. Naopak ty, které se zabývají sociální prací a ekologií, by měli být na pozoru, přitom valná většina neziskovek supluje stát v oblastech, kde naprosto selhává - poskytují sociální služby pro handicapované, pracují se seniory, zabývají se zdravotní péčí, prací s drogově závislými, ochranou přírody, prací se sociálně ohroženými skupinami obyvatel, mládeží, zahraničními pracovníky apod. Kde se vzala ta představa, že jde o maskování k prosazování politické agendy? Napadlo by snad někoho v letech 1992-1995, kdy zuřila válka v Bosně, napadat Člověka v tísni, protože pomáhal válečným uprchlíkům? 

A dnes? Naprosto běžná praxe! Chci vidět současnou vládu, pokud oseká neziskovkám finanční zdroje, jak bude řešit nedostatek pracovníků v oblasti péče o seniory, zdravotnictví, sociálně vyloučené, handicapované, válečné uprchlíky nebo práce s drogově závislými. Politické neziskovky, které tvoří jen výsek z celé palety neziskového sektoru, je jen výmysl pravičáky vycucaný z prstu a jen nový obětní beránek, kterého vytvořili všichni dnešní spasitelé toho správného starého světa, kterými jsou Klaus, Okamura, Zeman, Konvička, Turek, Macinka, Orbán, Fico, Trump, Musk, Putin, Milei, Kaczyński a jim podobní fašouni. Je to nový obětní beránek, podobně jako jím byli v minulosti židé, kterým se také připisovala určitá podvratná role ve fungování společnosti, ten princip je úplně stejný a stejně smyšlený. Víte co je na tom nejhorší? Že přesně v tomto duchu psali o neziskovkách už před 20 lety všichni hardcore neonáckové typu Filipa Vávry a dnes to slyšíme z úst mluvících hlav, jako jsou Turek s Macinkou! A navíc na jakém základě chtějí posuzovat, která neziskovka je politická a která ne? Je ta co se zabývá prací s imigranty politická, je politická ta, která se zabývá prací se zahraničními pracovníky nebo ochranou přírody? Doufám, že se tedy radikálně omezí i financování Fotbalové asociaci ČR a České unii sportu, protože to jsou neziskovky s tím největším příjmem statních dotací. Celé je to prostě neskutečný blud a absolutní nesmysl, kterému podlehlo mraky lidí, kteří si neumí ověřovat fakta (což je bohužel díky internetu dnes asi většina). Neziskovky je argument stejné váhy, jako, že je svět ovládán židy! Stát na ně poskytuje zhruba jen 2% svého rozpočtu, takže neobstojí ani argument, že nás stojí peníze, nehledě na reálný vliv politických neziskovek, které od státu dostávají peněz nejméně. Podle Motorek to ale vypadá, že celou politiku doteď ovládali liberální progresivistické neziskovky, naštěstí tomu už bude konec a Česko bude opět silné!


Pozor! Teroristé z antify

Vraťme to ale na začátek, nechci tvrdit, že za útokem na AFA Fest stojí pouze politické klima vyvolané touto vládou, došlo by k němu i bez nich, jelikož 30 let antify si náckové nemohli nechat ujít. Nicméně tak nějak vnímám, že se opět cítí na koni a mají pocit, že doba je jim nakloněná. Opět se objevují v ulicích, jak ukázal případ White Zone SS na Slovensku, kdy parta mladých nácků napadala v ulicích Bratislavy kohokoliv, kdo se jim nelíbil. Napadení antifašistického pochodu ve Frýdku-Místku v září 2025, lednový útok na mladé SHARP skins v Praze před Hlavákem, květnové napadení účastníka AFA Festu, jemuž předcházel útok na samotný klub, a posledním případem je zdemolované WC v pražském klubu Cross, kdy se opět ukázala náckovská inteligence, protože hákové kříže namalovali obráceně :-) Ne určitě to není k smíchu, je to apel na to, být opět ve střehu a dávat si pozor, protože je toho za těch posledních pár měsíců nějak moc. Olej do ohně ještě přililo Trumpovo rozhodnutí, následované Orbánem, zařadit antifu na seznam teroristických organizací, což je z hlediska fungování, činnosti a struktury antify úplně mimo mísu, což potvrdí každý nezaujatý politolog. Každopádně celá krajní pravice i u nás začala jásat a oslavovat Trumpovo rozhodnutí kriminalizovat antifu, od Vávry až po Turka s Macinkou, který podle mě o antifě slyšel poprvé možná tak před 9 lety, kdy se o ní dozvěděl i Trump :-D Zajímalo by mě jestli jsou pro Trumpa a Macinku teroristy i všichni veteráni 2. sv. války, partizáni a odbojáři, političtí vězni Francova režimu, nebo ti, kdo riskovali život a postavili se Pinochetově diktatuře, která svoje oponenty střílela na fotbalovém stadionu, nebo je rovnou shazovala z helikoptéry. Jsou i oni teroristé, protože se podobně jako dnešní antifa, postavili fašismu silou? Co je v kontextu dějin tak kriminálního na tom, stavět se fašismu na odpor? Je to jen trapná snaha najít smyšlené radikální nebezpečí na levici a tak jí ještě více dehonestovat nebo signál ke kriminalizaci antifašismu jako takového - v tom případě je to jasný náznak k čemu směřujeme. Nejde o to, že ve většině evropských zemí antifa nebyla zařazena mezi teroristické organizace, jde o to, že se o tom jen mluví a to bohatě stačí, zdegenerovaný internet se postará o zbytek. Každý blbeček nakrmený pravicovými nesmysly z internetu, který ještě před 10 lety ani netušil, že nějaká AFA vůbec existuje, natož jak funguje, teď papouškuje, že jde o teroristy. Vidí 20 let starou fotku Bartoše z antifašistické blokády s vlajkou AFA a hned se začínají šířit absolutní nesmysly o napojení Pirátů na antifu na levicové teroristy! Fakta v dnešní turbulentní instagramové době nikoho z těchto lidí nezajímají. Nový strašák byl vytvořen a pak už není problém toto zblblé stádo nasměrovat tam kam chcete! Navíc, když se v tomto duchu ještě vyjadřují politici, mnoho real fašounů, neonácků a podobných zmrdů má pocit, že jejich jednání teď bude ospravedlnitelné i ze strany státních autorit a v tom spočívá to největší nebezpečí, které většinou jako první pocítí menšiny a lidé ze subkultur a proto o tom píšu! Antifašistické blokády náckovských pochodů, kde docházelo ke stavění barikád z popelnic, kde lítali molotovy a dlažební kostky, všude kolem houkaly policejní sirény, nabíhaly těžkooděnci a docházelo k daleko větší míře násilí, než dnes, byli běžnou realitou nultých let, hlavně její první poloviny a nikoho tenkrát nenapadlo nazývat antifu teroristy! Média stále užívala v dozvuku 90. let výraz: "střet anarchistů s neonacisty", ale bylo to alespoň přesnější, než označení "teroristé", které je úplně absurdní. 

Jsme už definitivně v prdeli?

Ani nevím jak to celé zakončit, celé mi to příjde jako noční můra, slovník nácků z nultých let teď přebrala mainstreamová pravice, která stále více nabírá hnědý odstín. Ultrabohatí si kupují média a jejich prostřednictvím a prostřednictvím svých loutek, jako jsou Motoristi se snaží otočit veřejné mínění ve svůj prospěch a pokud jim k tomu má dopomoct latentní fašismus, nebudou váhat ho použít, aby si udrželi svoje pozice. Jenže já nechci svět, kde se má příroda podřídit kolům vašeho Jaguáru, nechci svět podle skupiny lidí, která žije odtržená od reality nás tady dole, která uznává jen individualismus, moc, uznání, prachy, prestiž a kapitalistické sobectví, bez zodpovědnosti k okolnímu světu a která jak se ještě ukazuje, nemá daleko k tomu z čeho může s pomyslným přišlápnutím na plyn, vzniknout nová forma fašismu. Pokud jsme pro všechny Turky, Macinky, Trumpy, Orbány, Musky a Mileie ekoteroristy, antifa-teroristy, liberály, nebezpečnými progresivisty, máme co dělat s vytvářením vnitřního nepřítele, což je mimochodem jedna z historických podstat fašismu. Buďte ve střehu, analizujte, diskutujte s ostatními, vysvětlujte a rozbíjete jejich lži a polopravdy, všude, kde to jen jde! Ještě není tak pozdě a pořád věřím, že dnešní společnost má stále dost brzd na to, abysme neskončili tak, jako naši předci před sto lety, kdy sílil fašismus napříč celou Evropou.


Žádné komentáře:

Okomentovat